1 Milyon Yazılımcı İstihdam Projesine Başvuru, Kayıt, Eğitim ve Ücretsiz İnternet

1 Milyon (Yazılımcı-Bilişimci) İstihdam Projesine Başvuru ve Kayıt Nasıl yapılır? Ücretsiz online eğitimler sonrasında “Katılım Sertifikası” nasıl alınır ve sınavlarda başarı oranı nedir? Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Sabit Hatlardan 6 GB internet nasıl alınır?

Tamamı Online şekilde verilen Algoritma, Web Programlama, Mobil Uygulama ve Oyun Geliştirmenin de olduğu 31 adet Online Eğitim 2020 sonuna kadar 100 farklı kategoride sunulacak.

Kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşların özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında “1 Milyon İstihdam” uygulaması geliştirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu ortaklığında yürütülmeye başlanan “1 Milyon Yazılımcı İstihdam” Projesi eğitimleri, çocuklar, gençler ve yazılıma ilgi duyan herkesin erişimine ücretsiz bir şekilde açık olacak. Eğitimler kapsamında ilk etapta ülkemize sağlanacak istihdam sayısının 1 Milyon olması planlanıyor.

YAZILIMCI HAVUZU OLUŞTURULACAK

1 Milyon Yazılımcı İstihdam projesinden mezun olanlar için oluşturulacak CV havuzunda portala kayıtlı şirketler kimin hangi eğitimi ne kadar puanla bitirdiğini görebilecek ve kendisine en uygun adayı seçip işe alabilecek. Aralarında Bilgi Güvenliği Uzmanı, Web Tasarım Uzmanı, Proje Üreticisi ve Sistem Uzmanı gibi birçok pozisyonda kolayca istihdam sağlanacak.

KAYITLAR ÜCRETSİZ

Yazılım ve bilişim teknolojileri konularında kendisini geliştirmek isteyen her yaştan birey BTK Akademi üzerinden verilen eğitimlere ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyor.

2 FARKLI YÖNTEMLE GİRİŞ YAPILABİLİYOR

BTK Akademi’de bulunan ücretsiz eğitimlere e-devlet şifresi olmadan 2 farklı yöntem ile giriş yaparak BTK Akademideki ücretsiz eğitimlere erişebilirsiniz.

BTK Akademi Giriş Yöntemleri

1 MİLYON İSTİHDAM PROJESİNE BAŞVURU VE KAYIT

1 Milyon İstihdam Projesine “https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” adresinden kayıT olabilirsiniz.

1 Miyon İstihdam Projesi Kayıt Ol
1 Miyon İstihdam Projesine Kayıt olmak için resme tıklayın.

Kayıt için ihtiyaç duyabileceğiniz “Kullanıcı Kılavuzu” na buradan ulaşabilirsiniz.

SINAVLAR

Proje kapsamında online olarak alınan eğitimlerin son aşamasında “Katılım Sertifikası” alabilmek için Test Sınavı yapılmaktadır. Test sınavında başarılı olabilmek oran 80%’dir. Test sınavında başarısız olanlar için yılda iki kez (Ocak ve Temmuz) tekrar sınav hakkı verilmektedir.

BTK EĞİTİM KATALOĞU

1 Milyon İstihdam Projesi kapsamındaki ücretsiz BTK Eğitim içeriklerine “https://www.btkakademi.gov.tr/portal/catalog” adresinden ulaşabilirsiniz. Eğitim katalloğu sayfasına girdiğinizde içerikleri kategorilere, eğitim kanallarına, eğitim seviyesine ve popülariteye göre filtreleyebilirsiniz.

6 GB ÜCRETSİZ İNTERNET NASIL ALINIR?

Devlet destekli “1 Milyon İstihdam Projesi” kapsamında eğitim alanlara Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Sabit Hatlarda da kullanabileceğiniz 6 GB Ücretsiz internet verilmektedir.

BTK Akademi Online Eğitim Platformuna her yerden bağlanabilmeniz ve istediğiniz eğitimi özgürce izleyebilmeniz için sabit ve mobil internet erişimi sağlayan operatörler (Turkcell, Türk Telekom, VodafoneTurkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Sabit Hatlar) tarafından  “1 Milyon İstihdam Projesi” kapsamında 6 GB ücretsiz internet paketi tanımlanmaktadır. Her ay otomatik olarak yenilenecek olan 6 GB internet paketi için bağlı bulunduğunuz operatöre göre aşağıda yer alan yönergeleri uygulayarak ücretsiz interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.

1 Milyon Yazılımcı İstihdam Turkcell 6 GB Ücretsiz İnternet

1 Milyon Yazılımcı İstihdam Vodafone 6 GB Ücretsiz İnternet

1 Milyon Yazılımcı İstihdam Türk Telekom 6 GB Ücretsiz İnternet

1 Milyon Yazılımcı İstihdam Sabit Hat 6 GB Ücretsiz İnternet

1 Milyon İstihdam Projesiyle Yazılım ve Bilişim dünyasına adım atan herkese başarılar dileriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.