8. Sınıf (LGS) KASIM AYI ÇALIŞMA PROGRAMI (2019-2010)

LGS‘ye hazırlanan 8. Sınıf öğrencileri için Kasım çalışma programı. 2019-2020 ders müfredatına göre hazırladığımız Ders Takip Çizelgesine bağlı kalır, ders ve konuları adım adım uygulayabilirseniz başarı uzak değil.

*Kasım ayı planı png olarak sunulmuştur. İsterseniz bunu bilgisayarınıza indirip yazdır’a basıp yazıcılardan microsoft pdf’yi seçerek resmi pdf‘ye çevirebilirsiniz.

8. Sınıf (LGS) Kasım Ayı Planlaması.

Sınavlarda başarılı olmak için özellikle LGS Sınavı gibi önemli ve geleceği etkileyen sınavlarda başarılı olmak için düzenli çalışmak çok büyük bir etkendir. Düzenli çalışabilmek için de programlı olmak gerekir. Ancak Planlı çalışmak bir çok öğrenci için zor olabilmektedir. Bazı öğrenciler ise planlı çalışmak istemesine rağmen nasıl planlayacağını, nereden başlayacağını bilmemektedir. Plan hazırlama konusunda zorlanıyorsanız okulunuzdaki rehber öğretmenden yardım alabilir veya sitemizdeki örnek planlardan faydalanabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak amacıyla özellikle 8. Sınıf LGS öğrencileri için Kasım ayından başlayarak her ay başı ders ders, konu konu uygulayabileceğiniz aylık plan yayınlamaya çalışacağız.

Kasım Ayı içerisinde çalışmanız gereken dersler ve konuları

MATEMATİK           Veri Analizi” ünitesinden “Çizgi ve Sütun Grafikleri” konusu bitirilecek ve eksikler tamamlanacak.

FEN BİLİMLERİ     Basınç Ünitesi” nden “Sıvıların Basıncı” konusuna kadar olan konular bitirilecek ve eksikler tamamlanacak.

TÜRKÇE                    Deyimler ve Atasözleri” ve “Cümlenin Öğeleri “konuları bitirilecek ve örnek sorular çözülecek.

İNKILAP TARİHİ   Milli Uyanış:Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar konusu bitirilecek ve örnek sorular çözülecek.

İNGİLİZCE               “Kabul ve Red” cümlelerinin yapısı öğrenilecek ve “on the phone” ünitesinin kelimeleri ezberlenecek.

D.K.A.B                     ” Zekat ve Sadaka” ünitesi bitirilecek ve eksikler tamamlanacak.

Kasım Ayı içerisinde çalışmanız gereken dersler ve konuları PNG.

LGS KASIM AYI ÇALIŞMA PLANI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.