Korona Tatilinde LGS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

Şu günlerde öğrencilerin aklında Korona tatilinde LGS Sınavına nasıl çalışmalıyım sorusu dolaşıyor. Bu yazımızda size bu süreçte yapmanız gerekenler ve çalışma prensipleriyle illgili bilgi vereceğiz.

Sevgili Öğrenciler, LGS Sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için bir kaç noktayı hatırlatmak isteriz. Korona virüsü salgını nedeni ile verilen tatil, sınavın tarihi, sınavın ertelenip ertelenmeyeceği, sınavda çıkacak konular ve tatilin süresiyle ilgili yaşanılmakta olan belirsizlik birçok öğrencide endişeye sebep olabilmektedir. Öncelikle bilin ki bu konuda strese, endişeye gerek yoktur. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk Bey‘ in söylediği gibi bu süreçte hiçbir öğrenci mağdur edilmeyecek, gerekli önlemler alınacaktır. Sevgili öğrenciler uzaktan eğitimde görmekte olduğunuz konuların hiçbiri sınava dahil edilemeyecek olup bu konuda sorun çıkmayacaktır. Eğer bu dönemi verimli ve düzenli çalışarak geçirirseniz #EVDEKALdığınız bu günleri fırsata dönüştürebilirsiniz. Eksiklerinizi gidermek, konu tekrarları yapmak ve boool boool soru çözmek için bu dönemi iyi değerlendirmek gerekir. Peki bu dönemde nasıl çalışmalıyım diye sorarsanız cevabı yazımızın devamındadır.

Nasıl Çalışmalıyım:

  1. İlk önce planlı çalışmaya özen gösterin. Kendinize uygun bir plan hazırlayıp mutlaka ona uyun. Plan hazırlama hususunda sıkıntı duyarsanız sitemizde bulunan ve önümüzdeki günlerde sizler için hazırlayıp yayınlayacağımız örnek plan çalışmalarından yararlanabilirsiniz.
  2. Konu eksiğiniz varsa önce konuyu çalışarak tamamlayın daha sonra o konuda test çözün.
  3. Belirli aralıklarla süre tutarak denemeler çözün. Bu deneme sınavları ile eksiklerinizi tespit edip bu eksikleri gidermeye çalışın.
  4. Çözdüğünüz soruların cevaplarını mutlaka kontrol edin ve yanlışlarınızın üzerinde durun. Yanlış yaptığınız sorularla ilgili konuları tekrar gözden geçirin.
  5. Kitap okuyun.
  6. Egzersiz yapın.
  7. Planlı ve düzenli çalışın.
  8. Planlı ve düzenli çalışın.
  9. Planlı ve düzenli çalışın.

Sevgili Öğrenciler, bunları yaptığınız takdirde emin olun sınavda başarılı olacaksınız. Hepinize iyi çalışmalar…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.