MEB: TEOG sorunsuz geçti

ÖĞRENCİ BLOG tarafından tarihinde yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)kapsamında 23-24 Kasım’daki 1. dönem merkezi ortak sınavlarının sorunsuz gerçekleştirildiği bildirildi.

DİKKAT! TEOG Sonuçları Açıklandı 2017 – Çözümlü Videolar

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ortak sınavların, yurtiçinde 970 sınav merkezinde 16 bin 235 okul/binada, 93 bin 342 sınav salonunda 1 milyon 190 bin 4 öğrenciye, yurtdışında ise 7 ülkedeki 14 sınav merkezinde, 21 okul/binada, 72 sınav salonunda 822 öğrenciye uygulandığı belirtildi.

Engellerinden dolayı 10 bin 645 kişinin tek kişilik salonda sınava alındığı bildirilen açıklamada, bu öğrencilere 15 dakika ek süre kullandırıldığı belirtildi.

MAZERET SINAVLARI 17-18 ARALIK’TA

Birinci ve ikinci gün oturumlarına ait soru ve cevap anahtarlarının www.odsgm.meb.gov.trinternet adresinden, soru ve cevapları içeren videoların da Eğitim Bilişim Ağı’nın www.eba.gov.tr adresinden yayımlandığı ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Herhangi bir mazeretinden dolayı sınava giremeyen öğrenciler mazeretlerini okul müdürlüklerine belgelendirdikleri takdirde 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde sadece il merkezlerinde yapılacak olan mazeret sınavına alınacaktır. Okul müdürlükleri mazeret sınavına girecek öğrencilerin bilgilerini en geç 5 (beş) iş günü içerisinde e-okul sistemine işleyecektir. Mazeretleri e-okul sistemine işlenmeyen öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlileri teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.”

KAYNAK: NTV HABER

DİKKAT! TEOG Sonuçları Açıklandı 2017 – Çözümlü Videolar

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir