MEB’den Lise Öğrencileri için 2. Soru Destek Paketi (2020)

MEB, tüm sınıfları kapsayacak şekilde Lise öğrencilerine yönelik 750 sorudan oluşan ikinci “Soru Destek Paketi” kullanıma sundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan, okula gidemeyen ve uzaktan eğitim yoluyla eğitimine devam eden lise öğrencilerine yönelik olarak MEB tarafından hazırlanan 750 soruluk ikinci soru destek paketi yayına sunuldu. Sunulan 2. destek pakaeti ile birlikte lise öğrencilerine tüm derslerden bir ayda 1240 soruluk destek sağlanmış oldu.

Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili olarak, “Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda verdiğimiz desteği sürekli artırmak için çalışıyoruz. Lise öğrencilerimiz için ilk grup çalışma sorularını bu ay içerisinde yayımlamıştık. Lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden geçirmelerine destek olmak için 9, 10, 11 ve 12.sınıfların birinci dönemine ait derslerin birinci ünitelerinin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 750 sorudan oluşan ikinci soru destek paketini de bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk. Öğrencilerimizin belirsizlik duygusuna kapılmadan, rahat bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri çok önemli. Bunun için ne gerekliyse yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonraki soru destek paketlerini ünite bazında hazırlayacağız. Böylece öğrencilerimiz eksiklerini daha iyi görme ve telafi etme imkânı bulacaktır.”

LGS kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için soru desteklerini artırdıklarını belirten Bakan Selçuk, “Daha önce ayda bir örnek soru kitapçığı yayınlıyorduk. Uzaktan eğitim döneminde bu desteği ayda ikiye çıkardık. Bu süreçte fedakârca çalışan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

750 Soruluk Destek Paketi

9, 10, 11 ve 12. Sınıf Testlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

9. Sınıf Tekrar Testleri >>> İNDİR

10. Sınıf Tekrar Testleri >>> İNDİR

11. Sınıf Tekrar Testleri >>> İNDİR

12. Sınıf Tekrar Testleri >>> İNDİR

Ortaöğretim (9, 10, 11 ve 12. sınıf) öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan 2. tekrar testleri MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden erişime açıldı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.