TEOG Fen Bilimleri, İnkilap, Yabancı dil soru ve cevapları

Bildiğimiz gibi 24 Kasım perşembe günü yapılan 2016 TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Fen bilimleri, İnkilap tarihi, Yabancı dil soru ve cevapları açıklandı mı? TEOG 1.dönenm 2.oturumuna giren 8. sınıf öğrencilerinin girdiği ve heyecanla beklediği TEOGFen bilimleri, İnkilap tarihi, Yabancı dil dersleri soru ve cevapları henüz açıklanmadı. Peki Fen bilimleri, İnkilap tarihi, Yabancı dil sınavları zor muydu kolay mıydı?

TEOG Fen Bilimleri, İnkilap, Yabancı dil soru ve cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması neticesinde TEOG  Fen bilimleri, İnkilap tarihi, Yabancı dil soruları çözümleriyle birlikte bugün saat 14.00’te eba.gov.tr üzeriden açıklandı

TEOG sınavı soru ve cevapları için – TIKLA

TEOG Fen Bilimleri, İnkilap tarihi ve Yabancı Dil sınavında kaç soru soruldu?

2016 TEOG Fen Bilimleri sınavında 20 soru soruldu ve sınav 09:00’da başlayıp 09:40’da sona erdi. TEOG İnkilap tarihi sınavında 20 soru soruldu ve sınav 10:10’da başlayıp 10:50’de sona erdi. TEOG ikinci oturum son sınavı olan Yabancı Dil sınavı 11:20’da başladı 20 soru soruldu ve saat 12:00’da sınav sona erdi.

TEOG SINAVINA GİREMEYENLER NE YAPACAK?

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavına giremeyen öğrencilerin ne yapacağı büyük merak konusu oldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 17-18 Aralık 2016 mazeret sınavlarına girebilecek.

TEOG sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Nereden öğrenilecek?

TEOG sınav sonucunun ne zaman açıklanacağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına karşın 15 tatil öncesi açıklanması bekleniyor. TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş”yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG YANLIŞ SORULARI DOĞRU CEVAPLARI GÖTÜRECEK Mİ?

Daha önce yapılan liselere geçiş sınavları ya da üniversite sınavları başta olmak üzere 4 yanlış cevap 1 doğru soruyu götürürken bu uygulama TEOG sınavları için geçerli değil. Soruya yanlış cevap verseniz de doğru olan cevaplarınız bundan olumsuz etkilenmiyor.

TEOG soru ve cevapları öğrenmek için EBA sistemine giriş nasıl yapılır?

TEOG soru ve cevaplarını öğrenmek için EBA sistemine giriş yapmanız için öncelikle üyeliğinizin olması gerekmektedir. Bu üyelik bir kullanıcı adı ve bir kullanıcı şifresinden oluşmaktadır. Kullanıcı adı öğrencinin kendi T.C. kimlik numarası olmaktadır. Kullanıcı şifresi alabilmeniz için öğretmenlerinize gitmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi Milli Eğitim Bakanlığının şifre gibi önemli bir şeyi öğrencilere bırakmak istememesidir. Bu önemli olayı öğretmenlerin yapmasını istemektedir. Sizde kullanıcı şifrenizi almak için öğretmeninize gitmeniz ve şifrenizi ondan temin etmeniz gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra EBA üye girişini yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: