YÖK’ten Üniversite Öğrencilerinin Eksik Kalan Uygulama Eğitimleri açıklaması

YÖK (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı), 7+1 ve 3+1 eğitim modelinin uygulandığı bazı lisans ve önlisans programarında öğrenim gören öğrencilerin eksik kalan uygulama eğitimlerinin tamamlanabilmesi için yeni bir karar verdi!

Bilindiği üzere, 2547 sayılı Kanun’un 44’üncü maddesi uyarınca bazı yükseköğretim kurumları tarafından senato kararı doğrultusunda bazı ön lisans programlarında 3+1, ve bazı lisans programlarında ise 7+1 eğitim modeli uygulanmaktadır.

Bu eğitim programlarında öğrenim gören üniversite öğrencileri 1 dönemi ilgili sektörün işletmelerinde uygulamalı eğitim alarak çalışmaktadır.

YÖK, koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesi ve aynı şekilde işletmelerde de uygulama eğitime devam etme imkanı kalmadığından dolayı, öğrencilerin 5-6 hafta süreyle işletmelerde aldıkları eğitimi dikkate alarak, 2019-2020 Bahar dönemi için eksik kalan uygulama eğitimi ve süresinin, uzaktan eğitim yöntemiyle, ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinliklerle veya yaz öğretimi şeklinde tamamlatılabilmesine karar verdi.

İşte YÖK’ün o yazısı:

YÖK, 7+1 ve 3+1 eğitim modelinin uygulandığı programlarda öğrenim gören öğrencilerin eksik kalan uygulama eğitimleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.